Europejski Tydzień Sportu

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole  zorganizowano szereg imprez sportowych. W programie znalazły się propozycje dla wszystkich grup wiekowych od klasy I szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum. Każdy dzień rozpoczynał się o godzinie 8 gimnastyką poranną. Starsi uczniowie prowadzili ćwiczenia dla młodszych koleżanek i kolegów.
Do zabawy i rywalizacji w „ Krainie europejskich bajek”  zaproszeni zostali uczniowie nauczania początkowego. Konkurencje bezpośrednio odnosiły się do bajek, w których Kubuś Puchatek toczył beczkę miodu, Koziołek Matołek wędrując przez świat pokonywał przeszkody, krasnoludki budowały wieże, a Brzydkie Kaczątko zamieniło się w pięknego łabędzia. Młodzi zawodnicy wykonywali poszczególne zadania z wielkim zaangażowaniem. Zdobyte w czasie rywalizacji punkty przeliczone zostały na miejsca drużyn w klasyfikacji ogólnej.
Uczennice z klas IV, V i  VI rywalizowały w  czasie gry „dwa ognie”. Zespoły z dużą ambicją walczyły o każdą piłkę. Chłopcy natomiast uczestniczyli w zawodach piłki nożnej. Zaangażowanie i wola walki o zwycięstwo towarzyszyły wszystkim zespołom.
Duch sportowej walki był obecny nie tylko u młodszych sportowców. Pozytywnych emocji nie brakowało także podczas gry w piłkę siatkową uczennic z klas VII, VIII oraz III gimnazjum.  Starsi chłopcy wybrali  turniej piłki nożnej. Drużyny rywalizowały ze sobą  przyjmując nazwy krajów europejskich Polska, Niemcy, Włochy i Hiszpania. Dyscyplina ta cieszy się w szkole największym zainteresowaniem panów.
26 września klub rowerowy RAMA działający w szkole zorganizował dla najmłodszych Pierwszy Mini Rajd Rowerowy. Do udziału w rajdzie zgłosili się mali rowerzyści oraz dzieci na hulajnogach z klas pierwszych i drugich. W czasie przejazdu uczniowie zapoznali się z zasadami poruszania się po drogach publicznych i  ścieżkach rowerowych, a także z zasadami jazdy w grupie/peletonie/. Rajd był również doskonałą okazją do integracji dzieci, rodziców i nauczycieli.
W Europejskim Tygodniu Sportu wszyscy uczniowie spisali się na medal!