Informacje dla rodziców uczniów klas 1

Dzieci w naszej szkole uczą się w godzinach przedpołudniowych na wydzielonym dla siebie piętrze. Każda klasa ma swoją salę oraz swoją szatnię przez kolejne 3 lata edukacji. Sale są duże, kolorowe, z miejscem do zabawy, wyposażone w Internet, sprzęt multimedialny, pomoce dydaktyczne. W sali informatycznej są samodzielne stanowiska do nauki. Zajęcia WF odbywają się na sali gimnastycznej , hali sportowej oraz na wielofunkcyjnym boisku. Biblioteka wyposażona jest w mnóstwo ciekawych książek. Dzieci objęte są opieką w świetlicy w godz.: 6.30 – 17.00. Dla dzieci z klas I świetlica znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu. Obiady w szkolnej stołówce, gotowane są na miejscu i wydawane od godz. 11.30 – 14.00. Dzieci objęte są opieką pedagoga szkolnego i psychologa. Specjalistyczną opieką objęte są wszystkie dzieci posiadające orzeczenia i opinia.

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

1. DZIENNICZEK UCZNIA (do zakupu w szkole w pokoju nr 15).

2. ZESZYTY – W KRATKĘ (format A4 32 kart.) I W KOLOROWĄ WĄSKĄ LINIĘ

(format A4 32 kart.) – nie w kolorowe pola.

3. WYPOSAŻONY PIÓRNIK: KREDKI OŁÓWKOWE, 2 OŁÓWKI MIĘKKIE, CZERWONY I ZIELONY CIENKOPIS LUB DŁUGOPIS, GUMKA DO MAZANIA, TEMPERÓWKA, LINIJKA (20 cm), NOŻYCZKI, KLEJ W SZTYFCIE, PIÓRO, KOREKTOR DO WYWABIANIA ATRAMENTU

4. LICZYDŁO

5. PRZYBORY PLASTYCZNE:

• 2 BLOKI RYSUNKOWE
  • 2 BLOKI TECHNICZNEBIAŁE
  • 2 BLOKI TECHNICZNE KOLOROWE
  • 2 DUŻE BLOKI KOLOROWE (A-3)
  • PAPIER KOLOROWYZWYKŁY
  • PAPIER KOLOROWY SAMOPRZYLEPNY
  • FARBY PLAKATOWE DUŻE+ PĘDZLE4 szt. różnej grubości
  • 2 TECZKI TEKTUROWEZ GUMKĄ( PODPISANE)
  • KREDKI WOSKOWE BAMBINO
  • BIBUŁA KOLOROWAMARSZCZONA ( 4 kolory)
  • KLEJ SZKOLNY W TUBCE
  • KLEJ MAGIK
  • CERATA NA ŁAWKĘ

6. PODKŁADKA NA II ŚNIADANIE

Wszystkie przybory powinny być podpisane.

ŚRODKI CZYSTOŚCI

• 1 ROLKAPAPIERU TOALETOWEGO
  • 1 ROLKA RĘCZNIKÓW PAPIEROWYCH
  • 1 MYDŁO W PŁYNIE
  • 1 OPAKOWANIE CHUSTECZEK HIGIENICZNYCH
  • 1 OPAKOWANIE MOKRYCH CHUSTECZEK HIGIENICZNYCH

PODRĘCZNIKI

• Podręcznik i ćwiczenia- „Nowi tropiciele” – 4 części
  • Ćwiczenia do edukacji informatycznej

(podręczniki są wypożyczane z biblioteki szkolnej; podręczniki i ćwiczenia uczniowie otrzymują w pierwszym tygodniu nauki)

RELIGIA -„ Bóg jest naszym Ojcem „– wyd. św. Stanisława BM (katechizm i ćwiczenia w jednej książce -  zakupują rodzice)

UBIÓR UCZNIA

• OBUWIE NA ZMIANĘ
  • STRÓJ NA GIMNASTYKĘ  (biały podkoszulek, ciemne spodenki, getry lub spodnie od dresu ) , OBUWIE  - TENISÓWKI Z  JASNĄ  ANTYPOŚLIZGOWĄ PODESZWĄ

Woreczek na strój gimnastyczny. Wszystkie rzeczy prosimy podpisać.

• STRÓJ GALOWY – biała bluzka/koszula, granatowe lub czarne spodnie/spódnica

Szkoła oferuje dodatkowe zajęcia specjalistyczne w odpowiednio wyposażonych gabinetach:

• Logopedyczne,
  • Terapeutyczne,