Lekcja jezyka polskiego- klasa 5a

W dniu 27.06.2018r  w klasie 5a odbyły się zajęcia otwarte z języka polskiego. Lekcje poprowadziła pani Beata Pietras i  pani Agata Żontołw.

Temat lekcji brzmiał: Światu dajesz kształt – o Stanisławie Wyspiańskim, twórcy wszechstronnym.” Celem zajęć było zapoznanie uczniów z postacią krakowianina, dramatopisarza, malarza, witrażysty Stanisława Wyspiańskiego. Lekcje miały przygotować uczniów do wizyty w Muzeum Narodowym i uczestnictwa w warsztatach ,,Słońcem malowane. Witraże”.

W czasie zajęć uczniowie tworzyli w parach portrety, biogram Stanisława Wyspiańskiego, oglądali film o powstawaniu witraży, pracowali bardzo pilnie i wykazywali się dużą aktywnością i ciekawością. Okna Sali 37 zostały ozdobione witrażami, które uczniowie wykonali podczas lekcji plastyki.