List do rodziców

Szanowni Państwo !!!

Przez najbliższe tygodnie dziecko Państwa będzie uczyło się zdalnie. Związane to jest z wykorzystaniem komputera, tabletu lub telefonu.

Dzieci będą wyszukiwały informacji, oglądały zadane filmy edukacyjne, rozwiązywały zadania, karty pracy, testy itp. Ten czas spędzony w sieci oznacza naukę a nie zabawę.

Obecna sytuacja jest dla wszystkich czymś nowym. Nie jesteśmy systemowo do tego przygotowani. Uczymy się i próbujemy zachować zdrowy rozsądek, uważać na wszystkich uczestników tego procesu a są nimi nie tylko nasi uczniowie, ale także Państwo –rodzice naszych uczniów i my sami nauczyciele.

Dla dobrej współpracy, wzajemnej pomocy w najbliższych dniach przekażemy Państwu poprzez „Librusa” harmonogram konsultacji z nauczycielami prowadzącymi zajęcia, nauczycielami pedagogami specjalnymi, wychowawcami, bazą specjalistów, uwzględniający informacje o formach i terminach tych konsultacji.

Od 25.03.2020r. na nowo możecie Państwo śledzić postępy dzieci w dzienniku elektronicznym.

Zwracamy się do Państwa o wsparcie swojego dziecka w procesie zdalnej nauki w zakresie: pomocy technicznej przy obsłudze komputerów, sprawdzania pracy domowej przed wysłaniem do nauczyciela, zainteresowanie się czy wszystkie zadania, polecenia zostały wykonane.

Jeżeli Państwo macie trudności polegające np. na braku sprzętu komputerowego prosimy ten fakt zgłosić wychowawcy, który pomoże rozwiązać problem.

Jest to czas, kiedy możecie Państwo dłużej przebywać w gronie rodzinnym, zachęcamy wykorzystać go także na wspólne przyjemności: rodzinne oglądanie filmów, gry planszowe, wspólne gotowanie i porządki świąteczne.

Pozdrawiamy serdecznie, życzymy dużo zdrowia, optymizmu i ciepła atmosfery rodzinnej.

#ZostanWDomu

Ewa Piaseczna-Donhoffner