List do uczniów

Drodzy nasi uczniowie!!!

Szkoła bez Was jest pusta, nieciekawa. Brakuje nam bezpośrednich kontaktów z Wami, hałasu na przerwach, spotkań na korytarzach i lekcjach.

Niestety, to jeszcze trochę potrwa.

Technologia paradoksalnie teraz nas zbliża do siebie i staje się jedynym możliwym sposobem komunikacji.

Nauczyciele od kilku dni wysyłają Wam wiadomości dotyczące zadań, opracowań, kart pracy, ćwiczeń itp, którymi powinniście się zająć podczas pobytu w domu.

Czasami możecie mieć trudności z samodzielnym wykonaniem poleceń, lub ich terminowością, wtedy nie przerażajcie się, możecie poprosić o pomoc rodziców lub starsze rodzeństwo, zadzwonić lub napisać do nauczyciela lub wychowawcy. Oni Wam pomogą.

Wasi nauczyciele, wychowawcy też się uczą nowego sposobu pracy z uczniem.

Zadają sobie pytania na czym im bardziej zależy, czy wiedza teoretyczna jest ważna, czy rozwijanie innych kompetencji.

Dlatego gdy będziecie mieć trudności teoretyczne nauczyciele doceniać będą Wasze uczenie się samodzielności, odpowiedzialności, planowania i organizacji pracy.

Rozumieją, że błędy popełniane przez wszystkich są także nauką.

Obecnie wiele czasu możecie spędzić z rodzicami i rodzeństwem.

Spędzajcie ten czas także na przyjemnościach takich jak wspólne oglądanie filmów, rodzinne pieczenie ciasteczek lub pizzy, wieczór z planszówkami.

Pozdrawiamy Was serdecznie, życzymy zdrowia. Dbajcie o siebie i swoich najbliższych.

#ZOSTAŃWDOMU

Ewa Piaseczna-Donhoffner