Małopolski Konkurs Pięknego Czytania – XII edycja

Organizatorami XII Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania są: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich - Oddział w Krakowie oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa oraz Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty.

6 marca 2019 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie  odbyły się przesłuchania zwycięzców eliminacji szkolnych. W konkursie wzięło udział 360 uczniów ze 121 szkół z terenu województwa małopolskiego.

Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie: Maria Pierzchała z klasy 2a, Kacper Mleczko z klasy 4b, Bartosz Polak z klasy 7b i Bożena Tyrpa z klasy 3c Gimnazjum.

Wyróżnienie w konkursie otrzymała Maria Pierzchała z klasy 2a. Gratulujemy!

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 27 marca 2019 r. o godz. 10.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1.