Na Podgórzu

W dniu 19 września 2020r grupa uczniów z kl.7a w ramach zajęć z projektu ,,Moje pasje- moje kompetencje” pod opieką p. Agaty Żontołw wybrała się na poznawanie jednej z dzielnic Krakowa – Podgórza. Uczniowie na początku zobaczyli Targi Rolnych Produktów na Rynku Podgórskim, mogli skosztować domowej roboty soku z malin. Następnie uczestniczyli w wydarzeniu Veganmania w Centrum Sportu Parkowa- Stadion Korona. Jednak największą atrakcją okazał się, nikomu z uczniów do tej pory nieznany, Park Bednarskiego. Przy pomocy Google Map udało się odnaleźć Kolorowe Schody, jedną z nowszych atrakcji Krakowa. Na kolorowych schodach znajduje się ok 55 cytatów Makuszyńskiego ,Szymborskiej , Cezara. Niestety remont kamienicy obok przyczynił się do znacznego zniszczenia schodów. Ponieważ pogoda zachęcała do spaceru uczniowie postanowili udać się nad Wisłę i bulwarami  wracać w stronę Huty. Krokomierze pokazały pokonany przez nas dystans prawie 14 km ( ok.2 tyś kroków).