Odblaskowa Szkoła – Spotkanie z policjantami

Nasza szkoła bierze udział w Konkursie Odblaskowa Szkoła. We wrześniu i w październiku przybyli do nas specjalni goście – policjantki i policjanci. Przeprowadzili z uczniami kl. I – III ciekawe zajęcia mające na celu utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz znajomości znaków drogowych. Policjanci udzielali dzieciom praktycznych porad. Uświadamiali ich, jak ważne dla bezpieczeństwa użytkowników dróg jest wyposażenie w elementy odblaskowe oraz noszenie kamizelek odblaskowych. Na koniec niezwykłą atrakcją było przymierzenie policyjnej czapki.

Zajęcia te na długo pozostaną w pamięci dzieci  i pomogą im w bezpiecznym poruszaniu się po drogach.