RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ - 16 X 2018 POBILIŚMY REKORD

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest nauka i umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Jak postępować, gdy ktoś dozna urazu?Jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową? Tego uczą się dzieci w naszej szkole od najmłodszych klas.

Dzięki dotychczasowej współpracy nauczycieli i Fundacji WOŚP uczniowie kl. I – III poznają zasady udzielania pierwszej pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Starsze dzieci i młodzież zkl. IV- VIII i kl. III gim. doskonalą swe umiejętności m.in. podczas godzin wychowawczych, zajęć edukacji dla bezpieczeństwa czy „Tygodnia dla Serca”.

Od sześciu lat WOŚP organizuje Bicie Rekordu  w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób, a my bierzemy udział w tym wydarzeniu po raz czwarty.

16. października, czyli w „Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca” na hali sportowej w naszej szkole w godz. 12.00 – 12.30 uczniowie i pracownicy szkoły bili rekordna 7 fantomach. Zaprosiliśmy do nas policjantki, które wsparły naszą akcję.

Rekord został pobity, bowiem w zeszłym roku, 16 października 2017 r.,  w całej Polsce wzięło udział  85 010 osób (głównie uczniów szkół podstawowych), a 16 października 2018 r. w biciu rekordu uczestniczyło 105 902 osób, z czego 237 rekordzistów jest z naszej szkoły.

Po raz kolejny pokazaliśmy wspólnie, że Polki i Polacy potrafią i chcą uczyć się udzielania pierwszej pomocy!

Za rok będzie kolejna edycja i znowu włączymy się do akcji, by pokazać, że udzielanie pomocy jest dziecinnie proste :)