W klasie 5a

W dniu 3 grudnia uczniowie z klasy 5a pod opieką pani Agaty Żontołw i pani Renaty Śliwak uczestniczyli w warsztatach  "Możesz zostać Andersenem" w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Na początku zajęć uczniowie zostali oprowadzeni po bibliotece. Dowiedzieli się, że  w zbiorach  biblioteki znajdują się E-booki, E-czasopisma, audiowizualia (płyty muzyczne i filmowe) oraz książki, czasopisma wydane w tradycyjnej formie.
Tutaj również swoje miejsce mają bogate zbiory Małopolskiego Studia Komiksu, oraz Czytelnia Liberatury, a w wkrótce również budowana właśnie cyfrowa kolekcja street art-u.
Czytelnikom oferuje się  bezpłatny dostęp do specjalistycznych baz Theatre In Video, Dance In Video (Alexander Street Press). Następnie uczniowie obejrzeli prezentację na temat rozwoju pisma a potem każdy mógł zasiąść przy komputerze i wcielić się w rolę twórcy opowieści. Uczniowie pracowali w programie storyjumper.

W dniu 7 grudnia uczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach ,,Nowohucki Korowód" w ramach projektu ,,Słoneczna Integracja". 

Uczniowie klasy 5a przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia . 12 grudnia piekli pierniki,które będą przysmakiem podczas klasowej wigilii oraz ubrali choinkę.

Z okazji Mikołajek klasa 5a zorganizowała wyjście na kręgle do Plazy. Wszyscy świetnie się bawili.