XV Międzyszkolny Konkurs Pięknego Słowa

20 listopada 2018 r. uczniowie: Julia Łakomy z klasy 1a, Julia Skoczołek z klasy 1b, Maria Pierzchała z klasy 2a, Zuzanna Skoczołek i Krystian Lech z klasy 7a reprezentowali naszą szkołę w XV Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Słowa „Mój Kraków.” Konkurs ma zasięg wojewódzki.

Tegoroczna edycja zatytułowana jest „Moja Ojczyzna, mój Kraków.”

Uczniowie klas 7 prezentowali wiersze o treści patriotyczno-historycznej, a uczniowie klas 1 i 2 wiersze o Krakowie.

W Jury konkursu zasiadali:

•    Jacek Romanowski profesor Akademii Sztuk Teatralnych, aktor Starego Teatru w Krakowie, przewodniczący
  •     Zofia Budrewicz profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
  •     Ilona Buchner aktorka Teatru Groteska
  •     Aleksandra Rzońca poetka, organizatorka konkursów o Krakowie
  •     Janusz Mika pisarz, dziennikarz

Do grona finalistów konkursu została zakwalifikowana Julia Łakomy i Maria Pierzchała.

Finał odbędzie się 11 grudnia w Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków, która jest organizatorem konkursu. Wszyscy uczestnicy etapu finałowego wezmą udział w uroczystej Gali, podczas której zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody.

Uroczysta Gala odbędzie się 8 stycznia 2019 r. w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Pałac Krzysztofory, Sala Miedziana, Rynek Główny 35.

GRATULUJEMY finalistkom konkursu.

Opiekun konkursu: Renata Śliwak