Życzenia na wakacje

Szanowni Państwo, Nauczyciele,

Uczniowie i Rodzice

Rozpoczynamy wakacje oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych które znamy, tak jak ten rok szkolny.

Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Wymagało od wszystkich zupełnie nowej organizacji pracy. Od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Dzięki zaangażowaniu i determinacji nas wszystkich nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów.

Słowa uznania kieruję do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, wyrażając wdzięczność i wielki szacunek za pełne zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.

Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość. Społeczność szkolna zdobyła nową wiedzę i doświadczenie z których wszyscy będziemy czerpać naukę oraz wykorzystywać w przyszłości. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się.

Mamy nadzieję, że od września wrócimy do szkoły w normalnym stacjonarnym trybie. Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w murach naszej szkoły.

Drodzy uczniowie wasza praca i wysiłek został doceniony. Gratulujemy Wam i Waszym rodzicom promocji do następnej klasy. Promocja w naszej szkole jest na poziomie 99,7%.

Wakacje to wspaniały czas zabaw, spotkań z przyjaciółmi, czy wypraw. Najlepiej się pamięta te przygody, kiedy czuje się dreszczyk emocji: nocleg w lesie pod namiotem, czy daleka wędrówka w górach.

Na czas wakacji życzymy dobrego zdrowia niczym nie zmąconej radości, bezpiecznych podróży,  słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń, ciekawych przygód i dobrego humoru. Niech ten letni czas sprzyja poznawaniu nowych przyjaźni i atrakcyjnych miejsc. We wrześniu życzymy szczęśliwego powrotu do szkoły.

Ewa Piaseczna-Donhöffner

Irena Pęcak