KLUB EUROPEJSKI "MŁODA EUROPA"

Cele Klubu
Spotkania

Klub Europejski "Młoda Europa" powstał w 2003 r. Od początku istnienia opiekunami Klubu są nauczyciele historii Elżbieta Jagielło i Ryszard Kułaga.

W naszych progach działało już około 80 uczniów.
Celem działalności KE jest szeroko pojęta edukacja europejska. Podczas cotygodniowych spotkań poznajemy historię, tradycje i kulturę wybranych krajów Europy (i nie tylko). Przez lata działalności zorganizowaliśmy kilkanaście Dni Europejskich dla społeczności szkolnej, w czasie których dzieliliśmy się zdobytą wiedzą.

Od 2006 r. trwa również współpraca z zaprzyjaznionymi szkołami w Norwegii (Haugenstua Skole) oraz dwoma szkołami litewskimi(polska szkoła w Butrymańcach i litewska szkoła w Raseiniu). Realizowaliśmy wspólnie kilka projektów, organizowaliśmy wymianę międzynarodową. Ostatni wspólny projekt dotyczył wymiany międzykulturowej pomiędzy narodami Polski i Litwy.
"Młoda Europa" współpracuje również z asystentami językowymi, którzy goszczą w naszej szkole. Do tej pory spotykaliśmy już asystentów z Włoch, Brazylii, a ostatnio z Rosji.

ROK SZKOLNY 2017/2018

I po raz kolejny witamy w Klubie Europejskim ! Tym razem do naszej ekipy dołączyli uczniowie klasy 7b.

Nowy rok szkolny zabiera nas w nową podróż- zwiedzać będziemy obie Ameryki- Północną i Południową.

A zaczynamy od….BRAZYLII!

Czego dowiedzieliśmy się o niej?

To kraj Amazonki, Isaury,Rio de Janeiro, samby,trzciny cukrowej, kapoeiry i wielu innych ciekawych rzeczy.
A na podsumowanie zgodnie z tradycją wybraliśmy się podegustować brazylijskie smaki do restauracji Carioca Resto Bar.

KANADA

Drugim w kolejności omawianym przez nas państwem jest piękna Kanada.
Tym razem dowiedzieliśmy się czym jest potaż, poznaliśmy tajemnice kanadyjskich prowincji, podziwialiśmy piękne widoki, faunę i florę. Śpiewaliśmy „Hallelujah” Leonarda Cohena. Pisaliśmy listy do Świętego Mikołaja.
Mamy nadzieję, że niedługo uda nam się poszusować na lodowisku….

ROK SZKOLNY 2016/2017

Co nowego w nowym roku szkolnym? Zmiany, zmiany, zmiany... Przede wszystkim nastąpiły duże roszady w składzie Młodej Europy. Do "starej gwardii" dołączyli młodsi koledzy. A oto skład naszej drużyny : Julia, Kuba i Ola (3c), Gosia, Maks, Sebastian i Szymon (2b), Kasia, Martyna, Piotrek, Staś , Kamil (1b).

Nowa ekipa rozpoczęła spotkania od Wielkiej Niespodzianki, czyli Poszukiwania Prosiaka. Jest to zwierzę - jak wszyscy wiemy ze Stumilowego Lasu - które jest Honorowym Prosiakiem Klubu Europejskiego. Szczęśliwym znalazcom Prosiaka gratulujemy pomysłowości i spostrzegawczości.

Zmiany dotyczą też tegorocznej tematyki klubowej. Otóż po latach europejskich wypraw postanowiliśmy wyruszyć w podróż po... Azji. Tam nas jeszcze nie było . A oto kilka migawek z podróży.

GRUZJA
budowaliśmy czołg dla Grigorija, czterech pancernych i psa
poznawaliśmy gruziński alfabet
degustowaliśmy pyyyszne jedzenie