SŁONECZNA INTEGRACJA- "Korowód Nowohucki. Niepodległa. Reaktywacja"

Informacje ogólne- VII edycja
Patronat i sponsorzy
Autorzy projektu:
  • Iwona Cichecka - Jusińska,
  • Jarosław Klaś,
  • Beata Roman- Pietras,
  • Aleksandra Rzońca

ZGŁOSZENIA:

ZGŁOSZENIA do 30 września 2018 r.
koordynacja: Iwona Cichecka-Jusińska, Beata Roman-Pietras

KARTA ZGŁOSZENIA

KARTA ZGŁOSZENIA- PRZEDSZKOLA

Etapy projektu- klasy 1-3

Etapy projektu- klasy 4-8

Etapy projektu- przedszkola

ZAŁĄCZNIKI:

Organizatorzy projektu :

HONOROWY PATRONAT:

PATRONAT MEDIALNY:

SPONSORZY I SPRZYMIERZEŃCY:

"Korowód nowohucki"

W dniu 7 listopada 2018 r. klasa 5a uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa - Oddział Dzieje Nowej Huty na os.Słonecznym.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Od Wandy do Sendzimira - szlakiem „Korowodu Nowohuckiego” .Był to jeden z etapów projektu edukacyjnego,,Słoneczna Integracja ", w którym klasa uczestniczy.

VI edycja "O wolności (-ACH!!) konwersacja"- rok szkolny 2017/2018

Co robiliśmy?

warsztaty „Jesz, co chcesz?! – wolność wyboru”,
wystawa “Bufet pod kombinatem”
warsztaty o wolności artystycznej
grupowe prace plastyczne  - „Świat naszych wyborów”
gra terenowa "Wolny człowiek w wolnym kraju"- dwie części

V edycja " Słoneczna Integracja"- rok 2016 / 2017

JUBILEUSZOWA edycja - NOWOHUCKIE INSPIRACJE

Tym razem daliśmy wszystkim uczestnikom pole dla własnej nieograniczonej wyobrazni, kreatywności i twórczości.

IV edycja "Słoneczna Integracja"- rok 2015 / 2016

NOWA HUTA-  AZYMUT DOSKONAŁOŚĆ

Co robiliśmy?

• konkurs plastyczny "Nowa Huta nie z tej Ziemi"
  • zajęcia "Nowa Huta miasto świata", "Budujmy miasto idealne", "Nowa Huta i my"
  • projekt muralu
  • wykonanie makiety "Nowa Huta Doskonała"
  • gra miejska

III edycja  "Słoneczna InteGRAcja" -rok 2014 / 2015

ŚLADY PRZESZŁOŚCI W NOWEJ HUCIE

Głównym celem III edycji projektu było rozwijanie poczucia tożsamości i przynależności do zamieszkiwanej przestrzeni oraz przełamywanie stereotypów dotyczących największej dzielnicy Krakowa - Nowej Huty wśród przedszkolaków i uczniów z terenu Nowej Huty oraz gimnazjalistów z całego Krakowa.
Projekt w swej treści odwoływał się do dawnej i współczesnej historii Nowej Huty. Dawał uczestnikom w różnym wieku możliwość własnych poszukiwań śladów przeszłości, własnych działań twórczych inspirowanych przestrzenią, a także pokazania walorów Nowej Huty.
W projekcie nie zabrakło miejsca dla osób niepełnosprawnych, bowiem ważną rzeczą jest przełamywanie barier, zauważenie osób niepełnosprawnych, integrowanie się z nimi, a przez to wdrażanie i krzewienie idei wolontariatu wśród młodych ludzi.
W świecie globalnej wioski warto odnalezć i docenić swoją małą ojczyznę - miejsce, w którym się urodziło i mieszka bądz będzie mieszkać. Jest to jeden z elementów kształtowania osobowości i systemu wartości, które w sposób istotny wpływają na całe życie człowieka.

II edycja  "Słoneczna InteGRAcja"- rok 2013 / 2014

Tym razem tematem przewodnim był "SPORT i REKREACJA".

Co się odbyło?

• Słoneczna InteGRAcja z muzealnym „Zajrzyj do Huty”
  • Wycieczki po Nowej Hucie z Akademią Żakowską
  • Wizyty w KS Hutnik
  • Spotkanie z wolontariuszami ArcelorMittal Poland, którzy uczestniczyli w olimpiadzie Londyn 2012
  • Zajęcia o historii nowohuckiego sportu w Muzeum „Dzieje Nowej Huty”
  • Konkurs plastyczny „Olimpijskie Impresje” dla przedszkoli, młodszych klas szkół podstawowych i warsztatów terapii zajęciowej

I edycja "Słoneczna InteGRAcja" 2012 / 2013

Głównym celem projektu było promowanie dziedzictwa Nowej Huty w środowisku lokalnym poprzez aktywne działania edukacyjne na jej terenie.