Ekowyzwanie

Miło nam poinformować, że klasa 1a znalazła się w gronie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu „Ekowyzwanie”, realizowanym w ramach programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”!  Uczniowie poznawali, czym jest efekt cieplarniany, wykonując doświadczenia tematyczne. Założona jeszcze w zimie cieplarnia, służyła swoim efektem wzbogaceniu II śniadania uczniów. Kanapki z wyhodowanym szczypiorkiem, rzeżuchą i pietruszką smakowały wyjątkowo i przypominały o zdrowym odżywianiu.

Uczniowie włączyli się także w aktywność "less waste" wykorzystując twórczo  resztki jedzenia i surowce wtórne. Założyliśmy butiki z eko-biżuterią i artykułami papierniczymi.

Powstała także ekologiczna makieta: eko -  miasteczka, eko - wioski i eko szkoły. Miło byłoby tu zamieszkać!