LAUREATKA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

12 stycznia br. poznaliśmy laureatów ogólnopolskiego konkursu na scenariusz zajęć edukacyjnych zorganizowany przez TAURON Dystrybucję w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka.” Pierwsze miejsce zdobyła Edyta Korzeniowska, która jest nauczycielem pracującym w naszej szkole. Laureatka nagrody głównej napisała scenariusz na temat racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, przeznaczony do realizacji w klasach 1-3 „Ekosposoby na oszczędzanie prądu” i jak umotywowała komisja konkursowa to bardzo ciekawa propozycja zajęć z wykorzystaniem narzędzi zarówno tradycyjnych, jak i interaktywnych, które mają zwrócić uwagę uczniów na potrzebę racjonalnego korzystania z energii elektrycznej i podpowiedzieć sposoby jej oszczędzania w gospodarstwie domowym. Autorka, zdaniem komisji opracowała scenariusz bardzo starannie , przygotowując także bogaty zestaw pomocy naukowych: plików dźwiękowych, kart pracy, prezentacji multimedialnej oraz ćwiczeń interaktywnych. Scenariusz doskonale „prowadzi” nauczyciela przez poszczególne części lekcji, jest spójny narracyjnie i daje możliwości dostosowania do zróżnicowanego poziomu wiedzy najmłodszych uczniów.

Już wkrótce nagrodzony scenariusz zostanie opublikowany przez organizatorów konkursu i umieszczony na platformie edukacyjnej TAURONA, dzięki czemu będą mogli korzystać z niego nauczyciele w całej Polsce.

Czekamy również na niezwykle atrakcyjne zajęcia edukacyjne dla naszych uczniów, które przeprowadzą eksperci w dziedzinie energetyki, współpracujący ze spółką TAURON S.A.  O ich przebiegu będziemy relacjonować.