LISTOPAD DLA NIEPODLEGŁEJ

Miesiąc listopad w naszej szkole odbył się pod hasłem LISTOPAD DLA NIEPODLEGŁEJ.

Przez cały miesiąc w różny sposób obchodziliśmy 103 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada dołączyliśmy do setek szkół, które uroczyście odśpiewały hymn państwowy o godzinie 11.11

Złożyliśmy kwiaty przy Dębie Pamięci poświęconemu Tadeuszowi Janikowskiemu, zamordowanemu w 1940 roku  w Charkowie. Uczniowie klas 4-8 przez cały listopad dbali, aby przy pomniku paliło się „światełko pamięci”. Przez szkołę przemaszerował Orszak Niepodległości, w którym uczniowie wcielili się w bohaterów Niepodległej. Mogliśmy zobaczyć między innymi Jana Matejkę, Emilię Plater, Antoniego Stawarza, Księcia Józefa Poniatowskiego, Adama Mickiewicza. Każdy z nich na swój sposób walczył o to, aby Polska pozostała w sercach Polaków.

Nauczyciele języka polskiego wraz z biblioteką szkolną przygotowali i przeprowadzili  konkurs recytatorski „Mówię o Polsce”, podczas którego uczniowie klas 4-8 prezentowali wiersze patriotyczne.

Spora grupa uczniów wzięła udział w konkursie fotograficznym pt. „Moja Niepodległa”. Najciekawsze pomysły utrwalili na zdjęciu uczniowie: Paulina Nabagło (miejsce I), Laura Skulska (miejsce II) i Michał Grosicki (miejsce III)

Obchody zakończyła rywalizacja zespołów klas 5-6 w ramach Dnia Podchorążego. Drużyny miały możliwość zmierzyć się w wiedzy i praktyce wojskowo-historycznej. Po zaciętym pojedynku miejsce pierwsze otrzymała ex aeuqo klasa 6a i 5b, miejsce drugie klasa 6b i miejsce trzecie klasa 6c.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za włączenie się i uatrakcyjnienie  obchodów niepodległościowych na terenie naszej szkoły.