ZAWODY SPORTOWE

W trakcie Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole odbyły się zawody sportowe dla uczniów klas I – III. Należy wspomnieć, że była to kolejna edycja tych zawodów.
W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią Covid – 19, miejscem zmagań młodych sportowców było boisko szkolne. Konkurencje, jak sama nazwa wskazuje, związane były z państwami europejskimi i ich charakterystycznymi elementami.

W tym roku, nasi uczniowie mieli za zadanie:

•     przejść pod francuską Wieżą Eiffla – tylko jej nie uszkodzić,
  •     przygotować ziarenka do nakarmienia portugalskiego koguta,
  •     potoczyć kulę greckiego Syzyfa,
  •     przeciągnąć długie włoskie spagetti,
  •     wykonać skoki Małysza jak polski Mistrz,
  •     przesadzić holenderskie tulipany.

Rywalizacja sportowa była bardzo zacięta mimo zbierających się chmur deszczowych. Liczył się udział każdego zawodnika, a punkty pomagały sumować starsze koleżanki z klasy 7 a.
Ostatecznie okazało się, że największą liczbę punktów uzyskała, i dzięki temu wygrała rywalizację klasa III a zdobywając puchar i Tytuł Mistrza.
Gratulujemy !!!