EYES ON KIDS

VII edycja

9 maja 2022 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 105 (os. Słoneczne 12) odbył się Przegląd Angielskiej Piosenki Dziecięcej Eyes on KidsSiódma edycja miała akcent letnio-wakacyjny, co zdecydowanie dało się odczuć w repertuarze, dekoracjach, strojach i nastrojach uczestników wydarzenia. Pięknie przebrane i rozśpiewane dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich talentów i umiejętności językowych, obejrzeć występy swoich rówieśników oraz integrować się we wspólnej zabawie.

Gościliśmy ponad 200 osób z nauczycielami i rodzicami! W przeglądzie wzięli udział wszyscy obecni tego dnia uczniowie klas 1-3 Sto Piątki, uczniowie klasy drugiej Publicznej Szkoły Podstawowej Da Vinci oraz dzieci z 7 krakowskich przedszkoli:

- Samorządowego Przedszkola nr 67 im. Polskich Olimpijczyków, filia ul. Praska 52
- Samorządowego Przedszkola nr 97 im. Jana Brzechwy, os. Kalinowe 11
- Samorządowego Przedszkola nr 99 im. "Zielonego Motylka", os. Stalowe 10
- Samorządowego Przedszkola nr 108 "Kraina Tęczy", os. Handlowe 3
- Samorządowego Przedszkola nr 110 im. Marii Kownackiej, os. Kolorowe 28
- Samorządowego Przedszkola nr 116 "Kraina Małych Sportowców", os. Jagiellońskie 16
- Niepublicznego Przedszkola High Five, os. Kolorowe 9E

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że przegląd mógł kolejny raz wybrzmieć w murach naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za organizację pysznego poczęstunku dla wszystkich uczestników Eyes on Kids.

Szczególnie chciałyśmy podziękować:

  • Panu Przemysławowi Rasiowi  za przygotowanie 6 grup (!) do występów i pomoc w organizacji przeglądu,
  • Pani Katarzynie Górce-Byrskiej za wsparcie nas w przygotowaniach i uwiecznienie wydarzenia w postaci zdjęć
  • Pani Renacie Ziętarze za niezawodną rękę podczas nagrywania występów dzieci.

Dziękujemy, do zobaczenia w  2023 !

​Anna Hiro, Emilia Wadowska

 


 

VI edycja

22 listopada 2018 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 105 (os. Słoneczne 12) odbył się przegląd angielskiej piosenki dziecięcej Eyes on Kids. Szósta edycja miała akcent jesienny. Gościliśmy 220 uczestników wraz z nauczycielami, rodzicami i rodzeństwem. Uczestnikami szóstego przeglądu były uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 105 oraz dzieci z pięciu nowohuckich przedszkoli:

  • Przedszkole Samorządowe nr 46 im. Carla Orffa
  • Samorządowe Przedszkole nr 99 im. "Zielonego Motylka"
  • Samorządowe Przedszkole nr 104 im. "Małego Księcia"
  • Samorządowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi  nr 109
  • Niepubliczne Przedszkole Sportowe "Filemonki"

Rozśpiewane i roztańczone  dzieci miały okazję  zaprezentować przygotowane utwory w języku angielskim oraz integrować się we wspólnej zabawie.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną edycję w 2020 roku.

Emilia Wadowska i Anna Hiro

  O PRZEGLĄDACH:

Założenie tej inicjatywy jest połączenie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym we wspólnej zabawie językiem angielskim. Od roku 2014 zapraszamy do naszej placówki nauczycieli języka angielskiego i wychowawców wraz z dziećmi do uczestnictwa w przeglądzie.  Mamy również na widowni miejsca dla rodziców, opiekunów i rodzeństwa.  

Eyes on Kids to przegląd, nie konkurs.  Stawiamy na przyjazną, pozbawioną rywalizacji atmosferę. U nas każde dziecko jest ważne i wyjątkowe. Nie rozdajemy nagród, ale prezentująca się placówka otrzymuje grę dydaktyczną do nauki języka angielskiego, każdy uczestnik imienny dyplom i pamiatkową plakietke z logo przeglądu.  Wszystkich gościmy poczęstunkiem. Tradycyjnie dzielimy się muffinkami i ciastami,  za których smakiem i aromatem stoją serdeczne i hojne mamy  uczniów naszej szkoły.

Przegląd Eyes on Kids zainicjowały, cyklicznie organizują i przeprowadzają: Emilia Wadowska, nauczyciel języka angielskiego oraz Anna Hiro, nauczyciel świetlicy.


KONTAKT:

Strona przeglądu: http://eyesonkids105.wixsite.com/przeglad   (galerie, filmiki i informacje z poprzednich edycji)

Zgłoszenia do przegląduhttp://eyesonkids105.wixsite.com/przeglad/contact

mail: [email protected]

kanał Youtube: Emiliann Eyeson