KLUB EUROPEJSKI "MŁODA EUROPA"

Cele Klubu
Spotkania

Klub Europejski "Młoda Europa" powstał w 2003 r. Od początku istnienia opiekunami Klubu są nauczyciele historii Elżbieta Jagielło i Ryszard Kułaga.

W naszych progach działało już około 80 uczniów.
Celem działalności KE jest szeroko pojęta edukacja europejska. Podczas cotygodniowych spotkań poznajemy historię, tradycje i kulturę wybranych krajów Europy (i nie tylko). Przez lata działalności zorganizowaliśmy kilkanaście Dni Europejskich dla społeczności szkolnej, w czasie których dzieliliśmy się zdobytą wiedzą.

Od 2006 r. trwa również współpraca z zaprzyjaznionymi szkołami w Norwegii (Haugenstua Skole) oraz dwoma szkołami litewskimi(polska szkoła w Butrymańcach i litewska szkoła w Raseiniu). Realizowaliśmy wspólnie kilka projektów, organizowaliśmy wymianę międzynarodową. Ostatni wspólny projekt dotyczył wymiany międzykulturowej pomiędzy narodami Polski i Litwy.
"Młoda Europa" współpracuje również z asystentami językowymi, którzy goszczą w naszej szkole. Do tej pory spotykaliśmy już asystentów z Włoch, Brazylii, a ostatnio z Rosji.

Jednym z ostatnich realizowanych projektów międzynarodowych był program „Dance with me.”

Muzyka i taniec łączą ludzi, dlatego dla uczniów naszej szkoły oraz ich rówieśników z Czech, Słowacji, Grecji, Turcji, Hiszpanii i Portugalii była to wspaniała przygoda. Poznawaliśmy tańce tradycyjne i współczesne. Tworzyliśmy wspólne układy choreograficzne, a przede wszystkim mieliśmy okazję zwiedzić piękne miejsca, zawiązać długotrwałe przyjaźnie i przeżyć mnóstwo pięknych chwil.

Rok szkolny 2022/2023

Październik 2022

Słoneczna Grecja w październiku? Zamarzyła się Klubowi Europejskiemu, dlatego postanowiliśmy się wybrać do greckiej restauracji na krakowski Kazimierz. Polecamy tzatziki, grillowaną pitę o jogurtowy deser z miodem i cynamonem. Pycha!!!