Informacje o bibliotece

„Temu, kto lubi czytanie, nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela”.      /Władysław Orkan/    

 Witamy w bibliotece Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 105 w Krakowie

Nauczyciel biblioteki: pani mgr Renata Śliwak   

Godziny otwarcia biblioteki:
Poniedziałek 10 - 16
Wtorek 8 - 14
Środa   8 - 14
Czwartek   8 - 15
Piątek 9 - 14

Regulamin biblioteki- REGULAMIN

 

Biblioteka szkolna mieści się na I piętrze w sali 29. Lokal składa się z jednego dużego pomieszczenia, umożliwiającego wypożyczanie i korzystanie ze zbiorów na miejscu w kąciku czytelniczym.

Do dyspozycji czytelników są również 4 komputery z dostępem do Internetu, drukarka i urządzenie wielofunkcyjne.

Biblioteka szkolna  prowadzi także działalność pedagogiczną,  promującą książkę i czytanie. Organizowane są lekcje biblioteczne, konkursy, wystawy i imprezy czytelnicze.

Księgozbiór biblioteki liczy około 10 tysięcy woluminów. Są to: lektury, literatura dla dzieci i młodzieży, literatura piękna, literatura popularnonaukowa, podręczniki, książki metodyczne dla nauczycieli, literatura z zakresu pedagogiki i psychologii.

W czytelni znajduje się księgozbiór podręczny. Są to encyklopedie, słowniki, poradniki, albumy, atlasy i czasopisma. Obecnie dostępne tytuły czasopism to: „Biblioteka w szkole”, „National Geographic”, „Polonistyka”, „Deutsche Aktuell”, „Świerszczyk”, „Świetlica w szkole”, „Victor”

Dostępne są również archiwalne tytuły czasopism (z roku 2017 i wcześniejsze) „Kumpel”, „Victor Junior”, „Victor Gimnazjalista”, „Poznaj Świat”, „Życie szkoły”.

Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteki.