harcerstwo

Opis drużyny harcerskiej

O GROMADZIE:
19 Gromada Zuchowa "Kraina Oz" działa od jesieni 2015 roku w SP nr 105 na Os. Słonecznym. Należymy do Szczepu ZHP “Tęczowy” w Hufcu Kraków Nowa-Huta. Zbiórki odbywają się w poniedziałki od 16.30 do 18.00 w sali H obok szatni. Gromada jest przeznaczona dla wszystkich dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej.
Zbiórki zuchowe opierają swoją pracę na misji Związku Harcerstwa Polskiego, która brzmi: "Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań." Zbiórki polegają więc nie tylko na grach i zabawach, ale na kształtowaniu samodzielności, umiejętności pracy w grupie i rozwijaniu swoich pasji. Poprzez sprawności zdobywane zespołowo podczas zbiórek oraz indywidualnie poza zbiórkami gromady, zuchy rozwijają swoje zainteresowania oraz mają możliwość poszukiwania nowych tematów, które je zainteresują. Wyjścia gromady na spotkania z resztą drużyn naszego szczepu otwierają już od najmłodszych lat na kontakt z innymi, a dłuższe wyjazdy, np. biwaki rozwijają samodzielność.
Zapraszamy na zbiórki wszystkich chętnych! W razie pytań lub chęci zapisania dziecko na zbiórki należy kontaktować się z drużynową poprzez adres e-mail [email protected]

O KADRZE:

Drużynowa: pwd Emilia Głowacz HO
Jest uczennicą klasy humanistycznej w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Krakowie. Interesuje się muzyką, tworzeniem własnych ubrań oraz językiem niemieckim. W ZHP jest od 8 lat, z zuchami pracuje od 5 lat, w tym od 1,5 roku jest drużynową. Ma ukończony 15 godzinny kurs pierwszej pomocy, kurs drużynowych zuchowych oraz kurs przewodnikowski. Prowadzenie gromady sprawia jej wiele radości i satysfakcji, szczególnie gdy widzi, jak zuchy się rozwijają i stają coraz bardziej samodzielne.
kontakt: [email protected]

Przyboczna: Dh. Gabriela Dąbek
Jest uczennicą klasy humanistycznej w XII Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Interesuje się filmami i serialami. W ZHP jest od 8 lat, z zuchami pracuje od 3. Ma ukończony kurs przybocznych zuchowych. Pomaganie przy zbiórkach gromady sprawia jej wiele przyjemności, gdyż może realizować wtedy swoje pomysły na nowe gry, zabawy i wyzwania dla zuchów z gromady.
kontakt: [email protected]

Drużynowa: sam. Wiktoria Stankiewicz, lat 18

Uczennica klasy trzeciej Akademickiego Liceum "Emmanuel' o profilu biologiczno-angielskim. Do ZHP należy od 9 lat. Przez trzy lata pełniła funkcję przybocznej od czerwca 2021 roku prowadzi drużynę. Posiada odznakę ratownika ZHP. Interesuje się przedmiotami ścisłymi, a w wolnym czasie lubi jeździć na rolkach i podróżować po górskich szlakach, pasjonuje się fotografią portretową.

Ukończone kursy:
- Kurs przybocznych „U źródła 2.0” 2019
- Wędrowniczy kurs pierwszej pomocy 2020
- Kurs drużynowych „Universitas”
- Kurs przewodnikowski „Polarnicy”

Przyboczny: odkr. Kamil Bałut, lat 16

Uczeń klasy pierwszej w Technikum nr 2 w Krakowie. Do ZHP należy od 2016 r, a od lipca 2021 posiada sznur przybocznego. Planowo wybiera się na najbliższy w hufcu kurs przybocznych. Prywatnie pasjonuje się w przedmiotach ścisłych z którymi wiąże przyszłość, oraz hobbystycznie uprawia snowboard, pasjonuje się streetwearem.

Ukończone kursy:
- Kurs zastępowych „Harcerski Instytut Twórczy” 2018