harcerstwo

Opis drużyny harcerskiej

O GROMADZIE:


19 Gromada Zuchowa "Kraina Oz" działa od jesieni 2015 roku w SP nr 105 na Os. Słonecznym. Należymy do Szczepu ZHP “Tęczowy” w Hufcu Kraków Nowa-Huta. Zbiórki odbywają się w poniedziałki od 16.30 do 18.00 w sali H obok szatni. Gromada jest przeznaczona dla wszystkich dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej.

Zbiórki zuchowe opierają swoją pracę na misji Związku Harcerstwa Polskiego, która brzmi: "Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań." Zbiórki polegają więc nie tylko na grach i zabawach, ale na kształtowaniu samodzielności, umiejętności pracy w grupie i rozwijaniu swoich pasji. Poprzez Tropy zdobywane zespołowo podczas zbiórek oraz sprawności indywidualnie poza zbiórkami gromady, zuchy rozwijają swoje zainteresowania oraz mają możliwość poszukiwania nowych tematów, które je zaciekawią. Wyjścia gromady na spotkania z resztą drużyn naszego szczepu otwierają już od najmłodszych lat na kontakt z innymi, a dłuższe wyjazdy, np. biwaki rozwijają samodzielność i zaradność już od najmłodszych lat. 

 

Zapraszamy na zbiórki wszystkich chętnych! W razie pytań lub chęci zapisania dziecko na zbiórki należy kontaktować się z drużynową poprzez adres e-mail [email protected]


O KADRZE:

Drużynowa: pwd. Emilia Głowacz HO

Jest studentką pierwszego roku Pedagogiki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Interesuje się muzyką, prowadzeniem pamiętników oraz językiem niemieckim. W ZHP jest od 9 lat, z zuchami pracuje od 5 lat, w tym od 2 lat jest drużynową. Ma ukończony 15 godzinny kurs pierwszej pomocy, kurs drużynowych zuchowych oraz kurs przewodnikowski. Prowadzenie gromady sprawia jej wiele radości i satysfakcji, szczególnie gdy widzi, jak zuchy się rozwijają i stają coraz bardziej samodzielne.

kontakt: [email protected]
 

Przyboczna: Dh. Gabriela Dąbek

Jest uczennicą klasy humanistycznej w XII Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie. Interesuje się filmami i serialami. W ZHP jest od 8 lat, z zuchami pracuje od 3. Ma ukończony kurs przybocznych zuchowych. Pomaganie przy zbiórkach gromady sprawia jej wiele przyjemności, gdyż może realizować wtedy swoje pomysły na nowe gry, zabawy i wyzwania dla zuchów z gromady.

 

 

 

 

 


Przyboczny na próbie: Dh. Tomasz Łoś

Jest uczniem klasy matematyczno-fizycznej w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Interesuje się książkami, filmami i zwierzętami. W ZHP jest od 9 lat, z zuchami dopiero rozpoczyna swoją przygodę. Pomoc podczas zbiórek gromady pozwala mu zaczarować zuchy harcerstwem, by mogły zobaczyć, że to prawdziwa przygoda i przyjaźnie na całe życie.