"Pola Nadziei"

„POLA NADZIEI” – 23. akcja Hospicjum św. Łazarza w Krakowie

Szanowni Państwo! Szanowni Uczniowie! Szanowni Pracownicy szkoły!
Przyjaciele i sojusznicy szkolnego Klubu Młodego Wolontariusza „Podaj dłoń”!

Wolontariusze naszej szkoły od lat włączają się w akcje charytatywne na rzecz Chorych Hospicjum św. Łazarza, a chętni uczniowie biorą udział w „żonkilowych” konkursach.

Każdego roku zachęcamy bardzo gorąco do włączenia się w pomoc hospicjum.

Z powodu zagrożenia epidemicznego większość akcji związanych z „Polami Nadziei” została przesunięta na inny, na lepszy czas.

Ponieważ niemożliwe jest prowadzenie akcji w tradycyjnych formach, dlatego prowadzimy akcję „Pola Nadziei” #wspierajwirtualnie na stronach internetowych i w mediach społecznościowych szkoły, czy Librusie.

Można wesprzeć działalność Hospicjum św. Łazarza jedynie:

• odwiedzając stronę https://hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka/ i składając datek do symbolicznej "wirtualnej puszki Pól Nadziei" online
  • lub dokonując tradycyjnego przelewu na konto bankowe 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688 - z dopiskiem: "Puszka Pól Nadziei ze Szkoły Podstawowej nr 105".

Sytuacja jest bardzo trudna i budzi obawy o przyszłość Hospicjum św. Łazarza.

Mamy świadomość, iż ten czas jest trudną próbą dla nas wszystkich.

Zespół Pól Nadziei informuje, że nadal trwają konkursy, jednak czas na przygotowanie i dostarczenie prac oraz zgłoszenie udziału zostały przedłużone do jesieni. Zanosi się na to, że będziemy mieli jesienny finał Szkolnych Pól Nadziei.

Konkursy organizowane w ramach akcji „Pola Nadziei” to:

1. Konkurs plastyczny „Żonkilowy breloczek, żonkilowa zawieszka”

2. Konkurs plastyczny na obraz „Bukiet kwiatów dla chorego”;

3. Żonkilowy Song IV edycja - kategorie: kat. I: do 7 lat, kat. II: od 8-12 lat, kat. III: 13-16 lat; kat. IV: powyżej 16 lat

Prosimy o zgłaszanie chętnych uczniów do udziału w wybranym konkursie/ konkursach do Pani Danuty Repetowskiej (czekam na wiadomość w LIbrus). Osobom zainteresowanym zostanie przesłana szczegółowa informacja o wybranym konkursie. Ostateczne zgłoszenie muszę przesłać do organizatorów do dnia 15. 10. 2020 r.

Pamiętajcie o słabych, chorych, samotnych potrzebujących życzliwej troski drugiego człowieka. Teraz to szczególnie ważne, teraz Wasza uważność na potrzeby drugiego człowieka jest szczególnie potrzebna.

Wasz telefon, sms, mail - Wasza pamięć o babci, dziadku, samotnej cioci, sąsiadach ma ogromną moc. Możecie z tymi osobami np. porozmawiać, przesłać im swoje zdjęcie czy zdjęcie wykonanych przez siebie prac plastycznych, na pewno wywoła to radość na ich twarzach :)

Trudny czas musi minąć, a nadzieja jest w nas!

Z żonkilowym pozdrowieniem: Zespół Pól Nadziei i koordynatorki szkolnego Klubu Młodego Wolontariusza "Podaj dłoń": mgr Danuta Repetowska i mgr Katarzyna Pelc