Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy 2018

W sobotę, 14 kwietnia uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w Szkolnym Masowym Przejeździe Rowerowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów. W przejeździe wzięły udział szkoły uczestniczące w projekcie STARS Rowerem do szkoły. Nie zabrakło jednak również innych entuzjastów dwóch kółek, którzy chcieli skorzystać z dobrej pogody.

W piękny słoneczny poranek wyruszyliśmy na Plac Centralny w Nowej Hucie, gdzie spotkaliśmy swoich kolegów z projekt  Stars „Rowerem do szkoły”. Stąd już pod eskortą policji, straży miejskiej pojechaliśmy  w kierunku placu Szczepańskiego.

O godz10.00 barwny korowód rowerzystów z całego Krakowa wyruszył ulicami Naszego grodu.

Trasa liczyła ok. 10 km. Jechaliśmy ulicami: plac Szczepański - Szczepańska - Rynek Główny - Sienna - Gertrudy - Podwale - Powiśle - Zwierzyniecka - Krasińskiego - Mickiewicza - Słowackiego - Pawia - tunel - Lubomirskiego - rondo Mogilskie - Mogilska - al. Jana Pawła II - plac w parku Lotników Polskich. Meta nastąpiła w Parku Lotników Polskich, potem był piknik. Było Super. Na relację z przejazdu zapraszamy -  obejrzyj film