Wybory do Samorządu

Dnia 3.10.2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Uczniowie  klas 4-8 wybierali swoich przedstawicieli do Rady Samorządu Szkolnego, natomiast uczniowie klas 1-3 wybierali przedstawicieli do Rady Małego Samorządu Szkolnego.
Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. W czasie szkolnej debaty kandydaci zaprezentowali się uczniom i omówili swoje programy.

W wyborach do Rady Małego Samorządu oddano 96 głosów ( 90 ważnych, 6 nieważnych), uczniów uprawnionych do głosowania było 112.
Do udziału w  wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego było uprawnionych   174 uczniów z kl.4-8, głos oddało 156 uczniów ( 154 głosy ważne, 2 głosy nieważne).

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby

do Rady Małego Samorządu Uczniowskiego:

• przewodnicząca-  Paulina Kurek
  • zastępca przewodniczącej- Mikołaj Kulig