Druk 3D

Od kwietnia do czerwca odbywają się zajęcia z druku przestrzennego dla wszystkich klas naszej szkoły. Podczas dwugodzinnych spotkań uczniowie poznają historię druku 3D, jego techniki i ciekawostki z nim związane. Dowiadują się jak stworzyć projekt w formacie stl., przygotować drukarkę (FDM) do druku a następnie w oprogramowaniu urządzenia ustawić parametry druku, utworzyć Gcode i uruchomić wydruk. W drugiej części zajęć samodzielnie wykonują projekty z użyciem długopisów 3D, korzystając z szablonów lub tworząc oryginalne formy przestrzenne według własnego pomysłu. P.S. Bardzo cieszy nas fakt, że jesteście żywo zainteresowani drukiem, to, że macie olbrzymie pokłady cierpliwości, chęci i radości twórczej. Wasze prace są świetne!

#labolatoriaprzyszłości