Szkolna Liga Sportowa

29 września 2022r. odbyły się zawody sportowe w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu i równocześnie jako pierwsza część Szkolnej Ligii Sportowej dla klas 1-3. W turnieju współzawodniczyło sześć klas. Dzieci rywalizowały w konkurencjach nawiązujących do miejsc charakterystycznych dla krajów europejskich:

• Polska – „slalom wzdłuż Wisły”
  • Grecja – toczenie piłki dookoła „Olimpu”,
  • Włochy – skoki po „Hiszpańskich Schodach” i bieg dookoła „Koloseum”,
  • Niemcy – przejście pod „Bramą Brandemburską”,
  • Chorwacja – skakanie po kamykach na plaży.

Uczniowie i zbierali punkty, które rozliczane były na poszczególnych poziomach klasowych.

15 grudnia 2022 r. rozegrano drugą część zawodów w ramach Szkolnej Ligii Sportowej. Konkurencje miały charakter zimowy. Dzieci znakomicie bawiły się tocząc kulę śnieżną. biegając slalomem między choinkami, rzucając ’śnieżkami” do celu, ciągnąc za sobą „sanie Mikołaja”, przechodząc przez śnieżny tunel oraz „lepiąc” bałwana. Klasy Ib, IIa i IIIb za zajęcie pierwszego miejsca otrzymały puchary i dyplomy. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy za II miejsce i drobne upominki.

Wykorzystano sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach #laboratoriumprzyszłości