Warsztaty teatralne

Dzieci mają w sobie naturalną ciekawość, która pozwala im zdobywać wiedzę o świecie. Chęć poszukiwania, zaglądania w ukryte miejsca i zdobywania wiedzy we własnym zakresie daje im ogromną satysfakcję i mobilizuje do działania. Z tego powodu uczniowie kl. I-III naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym uczestniczą w warsztatach teatralnych. Otrzymują różne zadania, czasem zakładają maski, innym razem uczą się poruszać lalkami lub przebierają w stroje by za pomocą emocji, ruchu i słów opowiedzieć jakąś historię. Podczas tych zajęć słowo nabiera obrazu, przedmiot ożywa, a dzieci tworzą sztukę przez zabawę, wykorzystując swoją naturalną ekspresję twórczą. W ten sposób odkrywają teatr, dowiadują się jak powstaje spektakl, a przede wszystkim przełamują wstyd, rozwijają pewność siebie, uczą się wyrażać emocje. Zaś dla dzieci nadmiernie ruchliwych jest to szansa na wyciszenie i doskonała lekcja panowania nad sobą.