Odżywiamy się zdrowo i ekologicznie.

Podczas realizacji projektu uczniowie klas 2a i 2b dbali o codzienne wykonywanie gimnastyki porannej lub śródlekcyjne. Mieli w klasie nieograniczony dostęp do wody mineralnej. Ponad to w marcu zrealizowali zagadnienia z bloków tematycznych: Odżywiamy się zdrowo i ekologicznie, oraz Ekologiczne zakupy – świadomie dokonujemy wyboru. W ramach tych zajęć uczniowie przypominali sobie piramidę żywieniową, uczyli się odczytywać etykiety na produktach spożywczych decydując o jego wartościach odżywczych, wspólnie spożywali zdrowe śniadania. Odwiedziła nas też pani higienistka, przypominając o prawidłowej higienie jamy ustnej.

W kwietniu zagłębiali wiedzę z zakresu botaniki w bloku tematycznym Ogrody, ogrody zielone azyle oraz historia pewnej rośliny – pomidor. Szukali zielonych miejsc sprzyjających aktywności na świeżym powietrzu, uprawiali w klasie pomidory. Wzięli także udział w ekologicznym pokazie mody organizowanym w naszej szkole z okazji obchodów Dnia Ziemi.

Podczas wszystkich działań wiele się nauczyli, ale przede wszystkim dobrze się bawili.