filharmonia

Audycja świąteczna

13 grudnia odbyła się wyjątkowa lekcja muzyki.  W  świątecznym repertuarze wystąpiło troje śpiewaków z Filharmonii Krakowskiej. Zaprezentowali piękne polskie kolędy – te znane i mniej znane. Uczniowie mieli okazję poznać i wysłuchać najstarszej polskiej pieśni bożonarodzeniowej pt: ”Zdrów bądź Królu Anielski”. Goście zaprosili także do wspólnego kolędowania dobrze wszystkim znanych pieśni takich jak: „ Anioł pasterzom mówił”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Hejże ino dyna dyna”. Nie zabrakło najbardziej znanej i lubianej na całym świecie kolędy „Cicha noc”. Dzieci poznały także niezwykłą historię powstania tej najchętniej śpiewanej pieśni świątecznej. Oprócz wiadomości związanych z kolędami, prowadzący przekazał uczniom wiele ciekawostek na temat zwyczajów i tradycji świąt Bożego Narodzenia.